Şu anda giriş yapmadınız. Giriş yapınız veya üye olunuz.
Kelime, sayı veya tarih giriniz.
a
second fiddle
 |  Word belgesi oluştur  |  Listeye Ekle  | 
 
Seslendir:
Okunuşu: / sɛk(ə)nd ’fɪd(ə)l / Okunuş kuralları
Dil: İngilizce
Hecelenişi: sec·ond fid·dle


Tanımı:

ikinci kemanın çaldığı parça;
ikinci derecede olma.

second fiddle için örnek cümleler:

(Üzerinde olduğunuz kelimenin anlamını görmek için 'CTRL' tuşuna basınız veya kelimeye tıklayınız.!)
  • Jeannette was tired of playing second fiddle to George Michaelson here at NDU. She was tired of him announcing some grand new initiative at the beginning of each academic year, and then leaving her to find a dean or director for it as well as get it started. When she did all this well, he took the credit. And when she wasn't able to do it well, he assigned her the blame--as was occurring now with this damned Public Policy Institute.
  • What had that doctor said? A cascading effect. I could almost visualize the swirling chaos Doug might be feeling these days. The work taking so much of his time and attention, draining him from the better parts of his life. And even there, home life, family life, entertainmentwerent these all too on a slow decline? When it came down to it, perhaps he also worried about me. I knew that his ex had given up on their marriage in part because she always felt second fiddle to his job.
İngilizce'nizi geliştirmenin en iyi yollarından bir tanesi çokça okumaktır. Bu amaçla Blue Sözlük size aradınız her kelime için bol miktarda örnek cümle sunmaktadır. Bunun yanında İngilizce internet sitelerini okuyabilir, anlamını merak ettiğiniz kelimenin üzerine gelerek anlamını görebilirsiniz. İngilizce bir internet sitesi okumak için tıklayınız.
  • Aradığınız kelimenin sonuçlarını kelime listenize eklemek için Google ile ara işaretine tıklayınız. Listeye eklemiş olduğunuz kelimeleri görmek için ana menüden Kelime Listesine tıklayınız. Eğer kelimeyi listenize daha önce eklemişseniz, bu işaret Google ile ara şeklinde görünecektir.
  • Aradığınız İngilizce kelimeler için örnek cümleler sonuçların hemen altında verilmektedir.
  • Aradığınız kelimenin sonuçlarını word belgesi olarak kaydetmek için Word belgesi oluştur işaretine tıklayınız.
Her hakkı saklıdır. © 2011 Blue Sözlük
Sözlük x